O nas

Cegielnia Plecewice rozpoczęła swoją historię w 1967 roku, jako przedsiębiorstwo państwowe.
Pierwszym produktem była dachówka ceramiczna, która kilka lat później została zastąpiona cegłą, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na wyroby ścienne. Pod koniec lat siedemdziesiątych głównym produktem była ceramika poryzowana, która produkowana jest po dziś dzień. W 2002 roku firma została przemianowana na spółkę akcyjną pod nazwą Przedsiębiorstwo Ceramiki Budowlanej Plecewice (PCB Plecewice).

Z końcem marca 2017 roku zakład w Plecewicach rozpoczął nowy etap w swojej historii pod marką Cegielnia Plecewice. Od tej momentu nasze produkty powstają według specjalnej receptury, z połączenia własnej gliny oraz starannie wyselekcjonowanych surowców. Właśnie w taki sposób powstaje jedyny, niepowtarzalny produkt o unikalnych parametrach i wszechstronnych możliwościach zastosowania. Produkty produkowane w Cegielni Plecewice są w 100% naturalne i przyjazne środowisku.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.